αθλητισμός,  ΔΡΑΣΕΙΣ ΑθλοΠΑΙΔΕΙΑΣ,  φυσική αγωγή

“ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑ – παίζω με μια μπάλα και μια ρακέτα”

Στις 4 Απριλίου, μαθητές/τριες του σχολείου μας, συμμετείχαν με επιτυχία στο πρόγραμμα “ΑΘΛΟΠΑΙΔΕΙΑ – παίζω με μια μπάλα και μια ρακέτα”, που διεξήχθη στις αθλητικές εγκαταστάσεις του δήμου Παλαιού Φαλήρου, με τη συνοδεία των εκπαιδευτικών Φυσικής Αγωγής κ. Παυλοπούλου Τζωρτζίνας και κ. Μαυροθαλασσίτη Πωλίνας.

Οι μαθητές/τριες ήρθαν σε επαφή με αθλήματα όπως το tennis, το παραολυμπιακό άθλημα boccia καθώς και αθλήματα του στίβου, δρόμους ρίψεις και άλματα.Γνώρισαν από κοντά παραολυμπιακούς αθλητές και ενημερώθηκαν για τα αθλήματα αυτά από ομοσπονδιακούς προπονητές.

Ευχαριστούμε θερμά τόσο τις εκπαιδευτικούς του σχολείου μας, όσο και τον αγαπητό Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων για την ιδιαίτερα σημαντική αρωγή του στη μεταφορά των μαθητών/τριών στον αθλητικό χώρο.